Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu Kuruluyor

Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu Kuruluyor

Deriyle Kat’ı sanatına hayat veriyor

Deriyle Kat’ı sanatına hayat veriyor

Milli şair Mehmet Akif Ersoy anıldı

Milli şair Mehmet Akif Ersoy anıldı

Bunlar üniversite sınavına girecek adaylar için

Bunlar üniversite sınavına girecek adaylar için

YGS baraj puanı yükseldi

YGS baraj puanı yükseldi

Toroğlu: İki maçı da kazanmalıyız
  • Ana Sayfa » Kültür
  • 7 Eylül 2015 - 09:50:02
Toroğlu: İki maçı da kazanmalıyız

Sahaya çıkan ay-yıldızlı kadroya bakıldığında top yapan, hücumu seven, defans yapmayı sevmeyen oyuncular grubu fazla yorumu yapılabilirdi. Ama hücum etmeyi seven oyuncular defansı iyi yapınca sorun ortadan kalktı. Hollanda futbol oynamayı seven takım ama bizden kötüler. Volkan hariç bütün oyuncularımız iyi defans yaptılar. Futbol ukalalığı yapmadık! Neden? Çünkü rakibin ismi bizden büyüktü. Biz ismi biraz […]

Sahaya çıkan ay-yıldızlı kadroya bakıldığında top yapan, hücumu seven, defans yapmayı sevmeyen oyuncular grubu fazla yorumu yapılabilirdi. Ama hücum etmeyi seven oyuncular defansı iyi yapınca sorun ortadan kalktı.

Hollanda futbol oynamayı seven takım ama bizden kötüler.
Volkan hariç bütün oyuncularımız iyi defans yaptılar. Futbol ukalalığı yapmadık! Neden? Çünkü rakibin ismi bizden büyüktü. Biz ismi biraz küçük takımlara karşı kendimizi büyük görüyoruz, sakat işler yapıyoruz. Kalemizde de golleri görüyoruz. Sabırlı oynadık. Olur olmaz yerde hücuma kalkıp top kaptırmadık.
Kalede Volkan rakibin ilk tehlikeli atağında güzel ve zamanında iş yaparak büyük bir moral bozukluğunu engeldi. Volkan Babacan üzerine spekülasyonlar yapılması üzücü. Arda’nın son iki maçtaki performansı çok iyi değildi. Dün de 57. dakikada oyundan çıkmak zorunda kaldı. Ancak Arda’nın oynaması Milli Takım için büyük avantaj. Nasıl mı? Barcelona dünyanın sayılı takımlarından biri. O takımdan gelen Arda’nın, sahada olması Hollanda takımını rahatsız etti. Onu hep kontrol altında tutmaları Milli takımımıza da avantaj sağladı. Zaman zaman bizim yaptığımız hataları bu sefer Hollanda yaptı. Mesela kendileri kaçırıyorlar topu bizim ardaya kaptırıyorlar ve ikinci golü yiyorlar.
Hollanda’nın bu gruptan neden çıkamayacağını veya neden bu durumlara düştüğünü dün gece gösterdi. Bizim milli takım ile Hollanda Milli Takımı arasında fazla fark yok.
Tek fark Hollanda’nın bir ekol oluşu. Avrupa ve dünya kupalarında devamlı boy göstermesi, bizim göstermememiz… 

Şapkayı önümüze koyma zamanı 
Ama şu bir gerçek Hollanda futbolunun da yeni bir kana ihtiyacı var. Yanlız şu gerçeğin altını da bir çizelim; Bizim de şapkayı önümüze koyup köklü değişiklikler yapmamız lazım.
Bu 3-0 ‘a aldanmayalım. Sadece maçı kazandık!
İlerilere gitmek için her iki maçı da kazanmamız lazım.

Hakem Matheu eyyam yapmadı
Maçın hakemi Matheu tüm pozisyonlara yakındı, doğru kararlar verdi. Ama attığımız üçüncü golde Caner’in yaptığı faulü göremedi. Göremedi diyorum çünkü görse çalardı. Çünkü çaldığı bütün düdükler ortadandı.
Asla eyyam yapmadı.
Fenerbahçe’de tam oynayamayan Van Persie, Hollanda Milli Takımı’nda 90 dakika forma giyiyorsa bu Hollanda takımına şüpheyle bakmak lazım.
Sneijder çok etkili olamadı.
Sebebi Türkiye’de oynaması.
Çünkü ne zaman ne yapacağını bizimkiler iyi biliyor. Özellikle Galatasaraylı arkadaşları.

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz