Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu Kuruluyor

Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu Kuruluyor

Deriyle Kat’ı sanatına hayat veriyor

Deriyle Kat’ı sanatına hayat veriyor

Milli şair Mehmet Akif Ersoy anıldı

Milli şair Mehmet Akif Ersoy anıldı

Bunlar üniversite sınavına girecek adaylar için

Bunlar üniversite sınavına girecek adaylar için

YGS baraj puanı yükseldi

YGS baraj puanı yükseldi

Teog Lise Nakil Başvuru Sonuçları | Tıkla Öğren
  • Ana Sayfa » Röportaj
  • 7 Eylül 2015 - 09:10:02
Teog Lise Nakil Başvuru Sonuçları | Tıkla Öğren

04 Eylül Cuma günü sona eren Lise nakil başvurularının sonuçları ne zaman açıklanacak? merak konusu oldu. Milli Eğitim Bakanlığı’nın TEOG Sınav takviminde belirtildiği üzere 3. dönem Lise Nakil Başvuru Sonuçları 07 Eylül Pazartesi günü açıklanacak.  MEB tarafından düzenlenen TEOG 3. nakil tercih işlemleri devam ederken, öğrenci adayların nakil sonuçları için heyecanları iyice artı. Peki TEOG’da […]

04 Eylül Cuma günü sona eren Lise nakil başvurularının sonuçları ne zaman açıklanacak? merak konusu oldu. Milli Eğitim Bakanlığı’nın TEOG Sınav takviminde belirtildiği üzere 3. dönem Lise Nakil Başvuru Sonuçları 07 Eylül Pazartesi günü açıklanacak. 

MEB tarafından düzenlenen TEOG 3. nakil tercih işlemleri devam ederken, öğrenci adayların nakil sonuçları için heyecanları iyice artı. Peki TEOG’da 3. nakil başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte o ayrıntılar…

TEOG NAKİL SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Milli eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, 2015 öğretim yılı ‘Temel Eğitimden Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi’ kapsamında ortaokulların 8’inci sınıflarına yönelik 31 Ağustos-4 Eylül tarihli 3 nakil işlemleri devam ediyor.

TEOG’da 3. nakil başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

TEOG tercih ve yerleştirme kılavuzunda belirtildiği gibi 17-21 Ağustos, 24-28 Ağustos ve 31 Ağustos-4 Eylül tarihlerinde olmak üzere üç nakil hakkı tanındı. 3. dönem nakil başvuruları 4 Eylül’e kadar alınacak. Nakil sonuçları 7 Eylül tarihinde MEB.gov.tr adresi ve e-okul üzerinden öğrenilecek.

TEOG’da 17-21 Ağustos 2015 tarihinde gerçekleşen nakil başvuru sonuçları açıklandı. 434 bin 615 öğrenci nakil için müracaat etti. Bu öğrencilerden 101 bin 12’si tercihleri doğrultusunda bir başka okula nakilleri yapıldı.

YERLEŞEMEYEN AÇIK LİSEYE: Tercih listesindeki 25 okula yerleşemeyen öğrenciler otomatikman açık liseye kaydedilmiş olacak.

3 KEZ NAKİL DÖNEMİ OLACAK: 14 Ağustos’ta yerleştirme sonuçları açıklandıktan sonra yerleştiği okuldan memnun olmayıp başka okula gitmek isteyen, devletten özele geçmek isteyen ve açık liseye kaydedilenler 3 kez yapılacak nakillere katılacak. İlk dönem başvuruları 17-21 Ağustos, ikincisi 24-28 Ağustos ve sonuncusu da 31 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasında alınacak.

3 TERCİH HAKKI: Her nakilde öğrenciden 3 tercih alınacak. Ancak isterseniz ilk verdiğiniz 3 tercihi 3 dönem için de kullanabileceksiniz. İl ve ilçe ile okul türü sınırlaması olmayacak.

TABAN PUAN YOK: Yerleştirmeler, Yerleştirmeye Esas Puan (YEP) üstünlüğüne göre merkezi olarak yapılacak, taban puan aranmayacak.

SON BİR ŞANS DAHA: 3 kez yapılan nakillerde de açık lisede kalan öğrenciler için 7-10 Eylül tarihleri arasında il ve ilçe öğrenci yerleştirme komisyonlarınca son bir kez nakil uygulanacak.

ÖZEL OKULA KAYIT: 10 Temmuz’dan sonra öğrenci kaydedemeyen yabancı özel liselerin içinde yer aldığı özel okullarda da boş kontenjan için yeni kayıt dönemi 17 Ağustos’ta başlayacak. Puanınız okulların açıkladığı puanları tutarsa kayıt yaptırabileceksiniz.

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz