Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu Kuruluyor

Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu Kuruluyor

Deriyle Kat’ı sanatına hayat veriyor

Deriyle Kat’ı sanatına hayat veriyor

Milli şair Mehmet Akif Ersoy anıldı

Milli şair Mehmet Akif Ersoy anıldı

Bunlar üniversite sınavına girecek adaylar için

Bunlar üniversite sınavına girecek adaylar için

YGS baraj puanı yükseldi

YGS baraj puanı yükseldi

Tatile Uçakla mı Arabayla Gitmek mi Daha Doğru?
  • Ana Sayfa » Makale
  • 8 Ekim 2016 - 08:53:40
Tatile Uçakla mı Arabayla Gitmek mi Daha Doğru?

Tatile giderken kullanılacak ulaşım aracına karar verirken herkes ve her durum için uygun tek bir ideal çözüm önerisi sunmak çoğunukla gerçekçi değildir. Tatile uçakla mı arabayla mı gitmenizin daha doğru olacağını belirlerken mevsim, gidilecek bölge, mesafe, yolcuların kim kaç kişi olduğu gibi değişkenleri değerlendirmekte yarar var. Çünkü gerçekleştireceğiniz tercih değişik koşullara göre değişiklik gösterecektir. Bu […]

Tatile giderken kullanılacak ulaşım aracına karar verirken herkes ve her durum için uygun tek bir ideal çözüm önerisi sunmak çoğunukla gerçekçi değildir. Tatile uçakla mı arabayla mı gitmenizin daha doğru olacağını belirlerken mevsim, gidilecek bölge, mesafe, yolcuların kim kaç kişi olduğu gibi değişkenleri değerlendirmekte yarar var. Çünkü gerçekleştireceğiniz tercih değişik koşullara göre değişiklik gösterecektir. Bu nedenle de bütün olasılıkları göz önünde bulundurmaya ve kendi ihtiyaçlarınıza en uygun olanı belirlemeye çalışın.

Birincil kriterler olan hız, masraf, konfor ve güvenlik bakımından bu 2 opsiyonu incelediğimizde ikisinin de bazı anlarda vazgeçilmez olduğunu söyleyebiliriz. Bu da demek oluyor ki aslında her zaman sadece bir yöntemi tercih etmek durumunda değilsiniz. Bazen en iyi karar bir uçak biletiyle iyi bir araç kiralama firmasının birleşimi olabilir. Uzak bir destinasyon seçtiyseniz yolu daha hızlı, ekonomik, konforlu ve güvenli olan uçakla kat ettikten sonra gittiğiniz yerde kiralayacağınız araçla en optimum seçeneği seçmiş olursunuz. Çünkü böylece ne zamanınızı ne de enerjinizi yola ayırmış olursunuz. Ancak yola çıkmadan önce dikkatli bir araştırma yaptığınıza, ekonomik ve bilinen bir araç kiralama firmasıyla anlaştığınıza emin olun.
Bu kombinasyonu seçtiğinizde hem uçağın hızlı ve pratik olmasından hem de araç kiralamanın avantajlarından faydalanırsınız. Misal, seçtiğiniz destinasyonun koşullarına en uygun otomobili kiralayarak konforunuzdan ödün vermezsiniz ve hususi aracınızın yıpranmasını engellersiniz. Yine hususi} otomobiliniz benzinliyse, dizel bir araç kiralayarak benzin masraflarını minimum düzeye indirmiş olursunuz. Bunların dışında gittiğiniz bölgedeki ilginç yerleri ziyaret etmek de sizin için son derece kolay bir hal alır. Bu durumda önem vermeniz gereken detay birkaç kişiden oluşan gezi grupları için yakın yerlere giderken seyahatin en başında araç kiralamak, uzak mesafelerde ise uçaktan sonra havalimanından araç kiralamak olacaktır.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz