Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu Kuruluyor

Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu Kuruluyor

Deriyle Kat’ı sanatına hayat veriyor

Deriyle Kat’ı sanatına hayat veriyor

Milli şair Mehmet Akif Ersoy anıldı

Milli şair Mehmet Akif Ersoy anıldı

Bunlar üniversite sınavına girecek adaylar için

Bunlar üniversite sınavına girecek adaylar için

YGS baraj puanı yükseldi

YGS baraj puanı yükseldi

Suriyeli “müzik dehası”, uluslararası yarışmada birinci oldu
  • Ana Sayfa » Kültür
  • 9 Eylül 2015 - 18:23:21
Suriyeli “müzik dehası”, uluslararası yarışmada birinci oldu

Suriye’den ailesiyle iki yıl önce Türkiye’ye gelerek geçen sene Bursa’ya yerleşen ve müzik otoritelerince “geleceğin dehası” olarak gösterilen piyanist Tambi Asaad Cimuk (17), Bulgaristan’da katıldığı uluslararası yarışmada, birinci oldu. Bursa Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Cimuk, Bulgaristan’da bu yıl 3’üncüsü düzenlenen “Heirs of Orpheus” adlı müzik yarışmasına katıldı. Yarışmada birinci olan Cimuk’un performansı ABD, Rusya, Kanada ve Almanya’daki konservatuvarların akademisyenlerinden oluşan jüri tarafından değerlendirilerek, “Üstün […]

Suriye’den ailesiyle iki yıl önce Türkiye’ye gelerek geçen sene Bursa’ya yerleşen ve müzik otoritelerince “geleceğin dehası” olarak gösterilen piyanist Tambi Asaad Cimuk (17), Bulgaristan’da katıldığı uluslararası yarışmada, birinci oldu.

Bursa Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Cimuk, Bulgaristan’da bu yıl 3’üncüsü düzenlenen “Heirs of Orpheus” adlı müzik yarışmasına katıldı.

Yarışmada birinci olan Cimuk’un performansı ABD, Rusya, Kanada ve Almanya’daki konservatuvarların akademisyenlerinden oluşan jüri tarafından değerlendirilerek, “Üstün Mozart Performansı Diploması” ile ödüllendirildi.

Cimuk, 2017’de gitmeyi planladığı ABD’deki “Long Island Konservatuvarı”nca da başarı sertifikasıyla ödüllendirildi.

Elde ettiği başarıyla ilgili duygularını anlatan Cimuk, “Bana inanıp destek veren hocam Elena Çekiç ve direktörüm Rüstem Avcı olmak üzere, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Bir rüyayı hep birlikte yaşıyoruz. Çok gururlu ve heyecanlıyım” dedi.

Cimuk’un piyano eğitmeni Elena Çekiç de çok çalıştıklarını vurgulayarak, “Tambi, uyguladığım çalışma programına tam olarak uyuyor. Disiplin konusunda hiç sıkıntımız yok. Bu yaz Bursa Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle Amerika’da 44 günlük bir müzik kampı geçirdik. Bunun da büyük faydasını gördük. Biz sorumluluğumuzu çok iyi biliyoruz. Tambi, dünyada Bursa ve ülkemizin adını yükselttikçe daha mutlu olacağız” değerlendirmesinde bulundu.

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz