Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu Kuruluyor

Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu Kuruluyor

Deriyle Kat’ı sanatına hayat veriyor

Deriyle Kat’ı sanatına hayat veriyor

Milli şair Mehmet Akif Ersoy anıldı

Milli şair Mehmet Akif Ersoy anıldı

Bunlar üniversite sınavına girecek adaylar için

Bunlar üniversite sınavına girecek adaylar için

YGS baraj puanı yükseldi

YGS baraj puanı yükseldi

Samsung’dan Apple’a tarihi fark!
  • Ana Sayfa » Yaşam
  • 7 Eylül 2015 - 12:30:05
Samsung’dan Apple’a tarihi fark!

Akıllı cihaz sektöründe kıyasıya bir rekabete tutuşan Samsung ve Apple arasındaki büyük yarış devam ediyor. İki firmanın ‘amiral gemisi’ olarak bilinen akıllı telefonları arasındaki karşılaştırmalar da herkeste ilgi uyandırıyor. Geçtiğimiz günlerde Samsung tarafından tanıtımı yapılan Galaxy Note 5’in teknik özellikleri büyük beğeni topladı. Galaxy Note 5’in çıtayı bu derece yükseltmesi, gözleri Apple cephesine çevirdi. TEKNİK […]

Akıllı cihaz sektöründe kıyasıya bir rekabete tutuşan Samsung ve Apple arasındaki büyük yarış devam ediyor. İki firmanın ‘amiral gemisi’ olarak bilinen akıllı telefonları arasındaki karşılaştırmalar da herkeste ilgi uyandırıyor. Geçtiğimiz günlerde Samsung tarafından tanıtımı yapılan Galaxy Note 5’in teknik özellikleri büyük beğeni topladı. Galaxy Note 5’in çıtayı bu derece yükseltmesi, gözleri Apple cephesine çevirdi.

TEKNİK ÖZELLİKLERDE NOTE 5 BARİZ ÜSTÜN!

Sekiz çekirdek işlemcisiyle teknolojiseverlerin beğenisine sunulan Note 5, 5.7 inç Super AMOLED 4K kalitesinde ekrana sahip. iPhone 6 maalesef bu özelliklerin yanına yaklaşamıyor çünkü sadece çift çekirdekli işlemcisi bulunuyor ve 5.5 inçlik 1080p kalitesinde ekrana sahip. RAM konusunda ise iPhone 6’yı 4’e katlayan Note 5’in 4 GB RAM’i bulunuyor. Galaxy Note 5, 16 megapiksel kamerasıyla, 8 megapiksel kamerası olan iPhone 6’yi geride bıraktı.

İŞLETİM SİSTEMİ KONUSUNDA IOS ÜSTÜNLÜĞÜ

Apple’ın kullandığı işletim sistemi IOS’un akıcılığı ve hızı Android’i birçok alanda geçmeye devam ediyor. Note 5’in teknik özellikler açısından üstün olsa dahi işletim sistemi açısından IOS’a yetişemediği belirtiliyor. Kısaca örnek vermek gerekirse, bir uygulama açmaya çalıştığınızda IOS işletim sistemi daha hızlı açabiliyorken, özellikleri üstün olsa da Android işletim sistemi bazen yavaş kalabiliyor. Bu sebepten dolayı kıyaslama yaparken teknik özelliklerin yanı sıra işletim sistemi farkını da göz önünde bulundurmak gerekiyor.

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz