Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu Kuruluyor

Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu Kuruluyor

Deriyle Kat’ı sanatına hayat veriyor

Deriyle Kat’ı sanatına hayat veriyor

Milli şair Mehmet Akif Ersoy anıldı

Milli şair Mehmet Akif Ersoy anıldı

Bunlar üniversite sınavına girecek adaylar için

Bunlar üniversite sınavına girecek adaylar için

YGS baraj puanı yükseldi

YGS baraj puanı yükseldi

Raylı Arşiv Sistemleri
  • Ana Sayfa » Makale
  • 6 Mart 2016 - 19:23:57
Raylı Arşiv Sistemleri

Binlerce evrak ve dosyanın arşivlendiği arşiv odalarında düzenli bir arşivleme yapmak çok kolay değildir. Resmi kurumların ve şirketlerin arşiv odalarında duvar boyunca uzanmış raflar ve bu raflarda yıpranmış, sararmış, üst üste yığılmış dosyalar bulunuyor. Arşiv çalışanları bu ortamda bir dosyayı bulmak için saatlerce arama yapıyor. Bu durum işlerin de aksamasına neden oluyor. Hem iş gücü […]

Binlerce evrak ve dosyanın arşivlendiği arşiv odalarında düzenli bir arşivleme yapmak çok kolay değildir. Resmi kurumların ve şirketlerin arşiv odalarında duvar boyunca uzanmış raflar ve bu raflarda yıpranmış, sararmış, üst üste yığılmış dosyalar bulunuyor. Arşiv çalışanları bu ortamda bir dosyayı bulmak için saatlerce arama yapıyor. Bu durum işlerin de aksamasına neden oluyor. Hem iş gücü hem de zaman kaybı yaşanıyor. Bu sorunları yaşayan kurum ve işletmeler raylı arşiv sistemleri ile sorunu aşıyor. Raylı arşiv sistemlerinde dolap üniteleri raylar üzerinde sağa ve sola hareket ederek birbirinden ayrılıyor ve tekrar yan yana geliyor.

Dolaplar yan yana duruyor ve dolap rafları önden arkaya doğru uzanıyor. Dolap ünitesi yana doğru çekilince raflar ortaya çıkıyor ve istenen evrak aranıp bulunuyor. İşi biten evraklar tekrar rafa konuyor ve dolap tekrar yerine çekiliyor. Bu sistem arşiv alanında yüzde 70 e varan alan tasarrufu sağlıyor. Evrak ve dosyalar raflarda düzenli bir şekilde duruyor, yıpranmıyor ve tozlanmıyor. Arşiv sistemleri kaliteli sacdan yapıldığı için darbelerden de etkilenmiyor ve taşınma gibi durumlarda büyük kolaylık sağlıyor.

Raylı arşiv sistemleri merkezi kilit sistemiyle kilitlendiği için dosyalar hırsızlığa karşı da en iyi şekilde korunmuş oluyor. Firmalar raylı arşiv sistemi ile arşiv sorunlarını kalıcı olarak çözebiliyor. Aranan evraklar kolayca bulunduğu için zaman kaybı ve iş gücü kaybı da yaşanmıyor. Bu durum iş verimliliğinin artmasına neden oluyor. Çelik raylı arşiv sistemleri elektrostatik toz boya ile istenen renge boyanabiliyor. Böylece arşiv odaları karanlık ve ağır görüntüden kurtulup daha estetik, daha canlı bir konuma geliyor.

Raylı arşiv sistemleri her firmanın ihtiyacına göre ikili, üçlü, dörtlü ünitelerden oluşmaktadır. Ebatları da arşiv alanının ebatlarına göre belirlenir. Bunun içinde arşiv odalarında ölçüm çalışması yapılmalı ve en uygun ölçülerle üretilmelidir. Raylı arşiv sistemlerinin fiyatları da yapılacak sistemin ebatlarına göre ve kullanılacak malzemelerin kalitesine göre belirlenmektedir. Firmamız arşiv sistemi ihtiyaçları için en kaliteli ve en uygun fiyatlarla çözüm sunuyor. Bizimle iletişime geçerek arşiv sorunuza hemen son verebilirsiniz.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz