Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu Kuruluyor

Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu Kuruluyor

Deriyle Kat’ı sanatına hayat veriyor

Deriyle Kat’ı sanatına hayat veriyor

Milli şair Mehmet Akif Ersoy anıldı

Milli şair Mehmet Akif Ersoy anıldı

Bunlar üniversite sınavına girecek adaylar için

Bunlar üniversite sınavına girecek adaylar için

YGS baraj puanı yükseldi

YGS baraj puanı yükseldi

Pizza Pizza
  • Ana Sayfa » Makale
  • 7 Kasım 2016 - 12:28:39
Pizza Pizza

Genç neslin fast-food tüketimleri ürünlerin tadlarinin çekici olamasın dan kaynaklanmaktadır. Her ne kadar ürünler sağlıksız olsa da geçler ve hatta her yas grubundan insanların artik tercihleri arasına girmiştir. Malzemelerin çoğunun dondurulmuş gıdalardan yapılması ve bu dondurulmuş gıdaların sağlıksız olması insanlar acısından hiçbir önem taşımamaktadır. Gıdaların tatlı olması insanların iştahını açmaktadır. En çok tüketilenler arasında pizza […]

Genç neslin fast-food tüketimleri ürünlerin tadlarinin çekici olamasın dan kaynaklanmaktadır. Her ne kadar ürünler sağlıksız olsa da geçler ve hatta her yas grubundan insanların artik tercihleri arasına girmiştir. Malzemelerin çoğunun dondurulmuş gıdalardan yapılması ve bu dondurulmuş gıdaların sağlıksız olması insanlar acısından hiçbir önem taşımamaktadır. Gıdaların tatlı olması insanların iştahını açmaktadır. En çok tüketilenler arasında pizza gelmektedir.

Her ne kadar pizza dondurulmuş gıdalardan yapılmıyor gibi algılansa da malzemeleri dondurulmuş gıdalardan kullanılarak o an pişirilen bir  fast food ürün grubudur. Pizza çeşitliliğinin çok olması her damak tadına göre yapılabilmesi de insanlar için büyük bir avantaj olmaktadır. Örneğin soğan yemeyen bir kişi içine soğan koydurmayarak tercihine göre bir pizza siparişi verebilmektedir.

Pizza yapılırken kullanılan Pizza ekipmanlarının temizliği de sağlık acısından önemlidir. Restoranların ya da sadece take-away restoranlar yapım esnasında kullandığı ekipmanlarının  malzemelerinin temizliği hayati önem taşımaktadır. Restoran malzemelerinin temiz olması ve kontrollerinin yapılması aylık rutin bir is olmalidir. Ahşap malzemelerin kullanımı sağlık acısından uygunluğu için tercih edilmektedir. Bambum malzemeler daha pahalı olduğundan restoranlar bambu malzemeden yapılan malzemeleri tercih edememektedir.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz