Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu Kuruluyor

Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu Kuruluyor

Deriyle Kat’ı sanatına hayat veriyor

Deriyle Kat’ı sanatına hayat veriyor

Milli şair Mehmet Akif Ersoy anıldı

Milli şair Mehmet Akif Ersoy anıldı

Bunlar üniversite sınavına girecek adaylar için

Bunlar üniversite sınavına girecek adaylar için

YGS baraj puanı yükseldi

YGS baraj puanı yükseldi

Konuşarak Öğren Sitesi ile Dil Eğitimi
  • Ana Sayfa » Makale
  • 3 Kasım 2015 - 10:54:29
Konuşarak Öğren Sitesi ile Dil Eğitimi

Günümüzde dil eğitimi başlığı altında farklı eğitim kurumları bulunmakta, bireyler önlerinden duran alternatifler arasından bütçeleri ve zamanlarını baz alarak seçimler yapmaları gerekli olmaktadır. Özellikle çalışanlar için zaman oldukça kısıtlı olmakta, bu nedenle pek çok çalışan dil seviyesini geliştirmek için farklı eğitim kurumlarına yönelmektedir. Farklı bir seçim olacak olan Konuşarak Öğren Com, oldukça kaliteli ve doğrudan […]

Günümüzde dil eğitimi başlığı altında farklı eğitim kurumları bulunmakta, bireyler önlerinden duran alternatifler arasından bütçeleri ve zamanlarını baz alarak seçimler yapmaları gerekli olmaktadır. Özellikle çalışanlar için zaman oldukça kısıtlı olmakta, bu nedenle pek çok çalışan dil seviyesini geliştirmek için farklı eğitim kurumlarına yönelmektedir. Farklı bir seçim olacak olan Konuşarak Öğren Com, oldukça kaliteli ve doğrudan konuşma odaklı bir eğitim sistemi olmaktadır. Online eğitim verilmesi nedeni ile pek çok kişi için avantaj olan bu sistemde, önemli fırsatlar sunulmakta, iyi bir şekilde değerlendirildiğinde fırsatlar dil seviyenizde kaliteye dönüşebilmektedir. İngilizce eğitiminde okuma, yazma, anlama ve konuşma başlıkları altında farklı çalışmalar gereklidir. Özellikle dilimizde olduğu gibi konuşulduğu şekli ile yazılmayan ingilizce telaffuz anlamında pek çok kişi için kabusa dönüşmektedir. Bu durumun aşılması için bol bol pratik yapılmalıdır. Konuşarak öğren sisteminin temelinde de pratik mantığı bulunmaktadır. Özellikle ana dili ingilizce olan eğitmenlerin ingilizce sohbetler olarak verdiği derslerde, bireylerin sıkılmadan konuşma seviyelerini çok hızlı bir şekilde ilerleteceği söylenilebilir.

Genel olarak eğitimlere başlanmadan önce eğitmenlerle yapacağınız ingilizce sohbetler bulunmakta ve sohbetler esnasında dil seviyeniz hakkında eğitmenler durumunuzu ölçmektedir. Bazı durumlarda temelden başlanabilecek eğitimler, kişilerin bilgi ve konuşma düzeyine göre belirlenmektedir. Birebir eğitimler verilmekte ve bu sayede kişi özel ders alıyormuş gibi dersler işlemektedir. Hazırlanan eğitimler doğrudan size özel hazırlandığı için reel kurslarda olduğu gibi konuları anlamadan ilerleme durumunuz olmayacak ve eğitim anlamında kalite yakalanmış olacaktır. Dil eğitiminde kalitenin yanında süreklilikte çok önemlidir. Süreklilik sağlama adına her gün dersler işlenmekte ve haftanın bir günü yapılan değerlendirmelerle performansınız hakkında eğitmenlerle değerlendirme yapma imkânınız olmaktadır. Çalışanlar, iş arayanlar, öğrenciler hatta ev hanımları için mükemmel bir sistem olan konuşarak öğren; 10, 20, 30 dakikalık ders süreleri bulunmaktadır. Sabah 06.00 ile gece 12.59 arasında verilebilen derslerin zamanını ve zaman aralığını tamamen kursiyerler seçmektedir. Her gün ingilizce sohbetler içerisinde anlatılan derslere katılmama, anlamama, konuşmama gibi bir durumunuz olmayacağı için ingilizce eğitiminiz çok kısa sürede çok verimli bir şekilde ilerleyecektir. Özellikle her gün işlenen derslerin öğrenci panelleri içerisinde mp3 kaydı olarak bulunması ile de günlük olarak eksikliklerinizi tamamlama imkânı elde edebileceksiniz. Kendi müsait olma durumunuza göre ödevler verilmekte ve pratik alanında çok fazla alıştırma yapılmış olmaktadır. Konuşma seviyenize etki edecek önemli sistem pratik olmakta ve yapılan pratik çalışmaları ile cümle kurulumları ve kuralların cümleler içinde uygulanış şekilleri hafızalarda iyice yerleşmiş olacaktır. Pratik yapmak için öncelikle basit kalıpların öğrenilmesi gereklidir. ingilizce aylar, günler, mevsimler gibi zaman belirten kelimeler bu basit kalıpların en çok kullanılanları arasındadır.

January- Ocak, February- Şubat, March- Mart, April- Nisan, May- Mayıs, June- Haziran, July- Temmuz, August, Semtember- Eylül, October- Ekim, November- Kasım, December- Aralık ayların ingilizce ve Türkçe olarak sıralanışıdır. Ayların cümle içerisinde kullanımların in gibi ön ekler bulunabilir. Ayrıca kısaltılmış olarak ta kullanılabilirler. Zaman bildiren sözcükler olarak aylar öğrenilirken şarkılarla öğrenmek çok daha kalıcı olabilir. Özellikle kreş düzeyinde çocukların eğitimlerinde bu gibi kalıpların şarkılarla öğretilmesi hem telaffuz anlamında hem de kalıcılık sağlaması anlamında çok daha kaliteli bir sistem olacaktır. İngilizceyi kalıcı bir şekilde öğrenebilmek için sürekli tekrar etmeli; filmler, müzikler gibi media ürünlerine günlük hayatımız içerisinde çokça yer vermeliyiz. Ne kadar iyi öğrenilirse öğrenilsin, konuşulmadığı sürece aldığınız eğitimden zaman içerisinde eser kalmayacaktır. Bu nedenle pratik alanında sürekli bir gelişim içerisinde bulunmak çok büyük önem taşımaktadır.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz