Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu Kuruluyor

Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu Kuruluyor

Deriyle Kat’ı sanatına hayat veriyor

Deriyle Kat’ı sanatına hayat veriyor

Milli şair Mehmet Akif Ersoy anıldı

Milli şair Mehmet Akif Ersoy anıldı

Bunlar üniversite sınavına girecek adaylar için

Bunlar üniversite sınavına girecek adaylar için

YGS baraj puanı yükseldi

YGS baraj puanı yükseldi

KLASİK SANDALYE
  • Ana Sayfa » Makale
  • 15 Kasım 2016 - 17:51:23
KLASİK SANDALYE

Ev işyeri, bahçe, ticaret hane gibi pek çok mekanın ortak mobilyası dediğimizde hepimizin aklına sandalye gelecektir. Demirbaş eşyanın ilk sırasını her zaman sandalyeler oluşturur. Hayatımızın her alanında karşımıza mutlaka sandalyeler çıkar. Bebekken mama sandalyesinden başlayıp, okulda ki sandalyemize, evimizde ki sandalyeler, ofisimizdeki sandalyeden gittiğimiz mekanlardaki sandalyeye onlarcası aklımıza gelmektedir. Sandalye kullanıldığı alanların çeşitliliği ölçüsünde çeşitlenmiş […]

Ev işyeri, bahçe, ticaret hane gibi pek çok mekanın ortak mobilyası dediğimizde hepimizin aklına sandalye gelecektir. Demirbaş eşyanın ilk sırasını her zaman sandalyeler oluşturur. Hayatımızın her alanında karşımıza mutlaka sandalyeler çıkar. Bebekken mama sandalyesinden başlayıp, okulda ki sandalyemize, evimizde ki sandalyeler, ofisimizdeki sandalyeden gittiğimiz mekanlardaki sandalyeye onlarcası aklımıza gelmektedir. Sandalye kullanıldığı alanların çeşitliliği ölçüsünde çeşitlenmiş bir eşyadır. Her boy ve renkte olduğu kadar çok sayıda modelle de karşımıza çıkmaktadır. Ev ve işyerlerimizde modern çizgileri ile sıra dışı sandalyeler kadar klasik sandalye modelleri de vazgeçilmez eşyalarımızdır. Modern tasarımlar hepimizi etkilese de hepimiz için klasik sandalyeler vazgeçilmez noktasındadır. Klasiğin eskimez ve yıpranmaz çizgisi tercihlerimizde belirleyici olmaktadır.

Klasik sandalyeler eskimez eskileri çağrıştırarak gönlümüzdeki yerini korumaktadır. Klasik sandalye dendiğinde ilk aklımıza gelen elbette ki en yoğun şekilde ahşap malzeme ile üretilenler aklımıza gelmektedir. Ahşabın her türlü mobilya ile çabuk bağdaşarak göz zevkimizi okşaması yanında doğal dokusu ile de cazip ve çekiciliği söz konusudur. Ahşap sandalyelerde çok sık karşımıza çıkan bir diğer klasik model ise ahşap kolçaklı sandalye modelleridir. Bu sandalyeleri günümüzde ne kadar yoğun kullanıyorsak geçmişte de aynı yoğunlukta kullanılmıştır. Eski film ve resimlerde sıkça gördüğümüzden kaynaklı da olabileceğini düşünerek bize son derece sıcak anıları çağrıştırmaktadır. Hepimizin içinde samimi ve doğal bir duyguya sebep olmaktadır.

Ahşap bize her zaman kadim bir dünyanın kapısını aralar. Eskimeyen eskilerimizin baş sırasını tutar. Bu bağlamda ahşap sandalyeler hepimizin bugünün de olduğu kadar dününde de yer bulmuşlardır. www.novasandalye.net adresimizde pek çok modeli ile karşımıza çıkan bu modeller her zaman modası geçmeyecek mobilyalar olarak hayatımızda yer alacaklar. İster klasik bir dekorasyon hedefinde olalım isterse modern çizgileri hedefleyelim, bu sandalye modelleri kendilerine mutlaka mekanlarda yer bulacaktır.  Bahsettiğimiz mekanlar evlerimiz kadar ticari alanlar da olabilmektedir. Otel ve restoranlar kadar kafe ve barlar için de ahşap sandalyeler her zaman ilk tercihler arasında yer alacaktır. Ahşabın kendine has sıcak dokusu herkes için ve her zaman çekiciliğini koruyacaktır.

 

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz