Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu Kuruluyor

Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu Kuruluyor

Deriyle Kat’ı sanatına hayat veriyor

Deriyle Kat’ı sanatına hayat veriyor

Milli şair Mehmet Akif Ersoy anıldı

Milli şair Mehmet Akif Ersoy anıldı

Bunlar üniversite sınavına girecek adaylar için

Bunlar üniversite sınavına girecek adaylar için

YGS baraj puanı yükseldi

YGS baraj puanı yükseldi

Kentsel Dönüşüm Rehberi
  • Ana Sayfa » Makale
  • 16 Mart 2016 - 11:31:27
Kentsel Dönüşüm Rehberi

Kentsel dönüşüm, yürütülen bir proje çerçevesinde binaların risk değerlerinin belirlenmesi, zemine uygun yeni yapıların yapılması uygulamalarını içeren kamusal bir çalışmadır. Olası yaşanabilecek depremlerde binalardan dolayı can ve mal kaybı oranını azaltabilmek için yürütülen Riskli Alanlarda Kentsel Dönüşüm projeleri günümüzde oldukça değer kazanmaktadır. Bina sakinlerinin güvenliğini sağlayamayan yapılar, özellikle üzerinde çalışılması gereken alanlardır. Dönüşümde en çok tercih edilen […]

Kentsel dönüşüm, yürütülen bir proje çerçevesinde binaların risk değerlerinin belirlenmesi, zemine uygun yeni yapıların yapılması uygulamalarını içeren kamusal bir çalışmadır.

Olası yaşanabilecek depremlerde binalardan dolayı can ve mal kaybı oranını azaltabilmek için yürütülen Riskli Alanlarda Kentsel Dönüşüm projeleri günümüzde oldukça değer kazanmaktadır. Bina sakinlerinin güvenliğini sağlayamayan yapılar, özellikle üzerinde çalışılması gereken alanlardır.

Dönüşümde en çok tercih edilen bölgeler, merkezde yer alan çöküntü yerlerdir. Kentsel dönüşümün amacı, bu çöküntü yerlere kalıcı çözümler sağlanması ve binaların daha sağlıklı hale getirilmesidir. Projeler yürütülürken Kentsel Dönüşüm Mağdurları durumu yaşanmaması adına bu alanda danışmanlık hizmeti alınmasında fayda vardır.

Kentsel dönüşümde hukuki açıdan bilgi sahibi olabilmek için, iyi bir Kentsel Dönüşüm Danışmanı ile çalışmak en doğrusudur.

Kentsel dönüşüm süreci ve sonrası ile ilgili geçerli ve güvenilir bilgiler alabileceğiniz Kentsel Dönüşüm ve Hukuk Platformu internet sitesi, insanlara bu alanda profesyonel bir hizmet sağlamaktadır. Sizler de kentsel dönüşüm ile ilgili daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için http://www.kentseldonusumvehukuk.com/ internet adresini inceleyebilirsiniz.

 

 

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz