Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu Kuruluyor

Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu Kuruluyor

Deriyle Kat’ı sanatına hayat veriyor

Deriyle Kat’ı sanatına hayat veriyor

Milli şair Mehmet Akif Ersoy anıldı

Milli şair Mehmet Akif Ersoy anıldı

Bunlar üniversite sınavına girecek adaylar için

Bunlar üniversite sınavına girecek adaylar için

YGS baraj puanı yükseldi

YGS baraj puanı yükseldi

Inbound Pazarlama Nedir?
  • Ana Sayfa » Makale
  • 20 Kasım 2015 - 12:28:46
Inbound Pazarlama Nedir?

İlk olarak Inbound pazarlama kısa içerik pazarlamasıdır ve sıklıkla uygulanan bir tekniktir. İçerik oluşturmak sanıldığı kadar kolay bir iş değildir. Çünkü içeriği oluşturabilmek için belli döngüler vardır. Bu döngülere dikkat edilmesi ve her aşamanın kesinlikle uygulanması gerekir. Ayrıca iyi bir içerik oluşturmak içinde yaratıcılık, empati kurmak ve zeki olmak gibi niteliklere sahip olmak gerekir. Bu […]

İlk olarak Inbound pazarlama kısa içerik pazarlamasıdır ve sıklıkla uygulanan bir tekniktir. İçerik oluşturmak sanıldığı kadar kolay bir iş değildir. Çünkü içeriği oluşturabilmek için belli döngüler vardır. Bu döngülere dikkat edilmesi ve her aşamanın kesinlikle uygulanması gerekir. Ayrıca iyi bir içerik oluşturmak içinde yaratıcılık, empati kurmak ve zeki olmak gibi niteliklere sahip olmak gerekir. Bu özelliklere sahipseniz istenilen tarzda içerikler üretebilirsiniz.

İlk olarak içeriği pazarlayabilmeniz için iyi bir içerik fikri bulmanız gerekir. Eğer bulduğunuz içerik fikri size kazanç sağlatabilecek tarzda bir fikirse bunu arkadaşlarınızla konuşursunuz ve karar verirsiniz. Daha sonra bu fikrin nasıl üretileceğini ve ne aşamalarına dikkat etmeniz gerektiğine bakarsınız. Burada hızlı bir giriş mi yoksa yavaş bir giriş mi yapacağınız önemlidir.

Tüm üretim işlemleri tamamlandıktan sonra içeriğinizi dağıtmalısınız. Yani kamuoyuna ulaştırmalısınız, işte bu noktada da dağıtım yapmanız gerekir. Dağıtımı iyi bir şekilde yapmanız içeriği pazarlamada oldukça önemlidir. En son olarak ise pazarlama sonucunda içeriğin nasıl bir geri dönüş yaptığını incelersiniz; yani analiz yaparsınız. İşte tüm bu döngüler bir içeriğin pazarlamada oldukça önemlidir.

Kaynak: Inbound Pazarlama Nedir?

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz