Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu Kuruluyor

Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu Kuruluyor

Deriyle Kat’ı sanatına hayat veriyor

Deriyle Kat’ı sanatına hayat veriyor

Milli şair Mehmet Akif Ersoy anıldı

Milli şair Mehmet Akif Ersoy anıldı

Bunlar üniversite sınavına girecek adaylar için

Bunlar üniversite sınavına girecek adaylar için

YGS baraj puanı yükseldi

YGS baraj puanı yükseldi

Hepimiz İçin; Hak – Hukuk – Adalet
  • Ana Sayfa » Makale
  • 2 Nisan 2016 - 11:23:21
Hepimiz İçin; Hak – Hukuk – Adalet

Özellikle büyük şehirlerde yerleşik hayat yaşayan birey sayısı arttıkça kanunlarda buna göre şekillenmektedir. Yerleşik olarak yaşayan kişi sayısının 10.000 i aştığı yerlerde mevcut arsa üzerinde yapılacak binaların fiziki şartlar, çevre koşulları, fen gibi konulara uygunluğu ve tüm bunların sonucu olarak planların ortaya çıkması gerekmektedir. Birey sahip olduğu gayrimenkul- arsa üzerinde söz sahibidir. Ancak arsanın bulunduğu […]

Özellikle büyük şehirlerde yerleşik hayat yaşayan birey sayısı arttıkça kanunlarda buna göre şekillenmektedir. Yerleşik olarak yaşayan kişi sayısının 10.000 i aştığı yerlerde mevcut arsa üzerinde yapılacak binaların fiziki şartlar, çevre koşulları, fen gibi konulara uygunluğu ve tüm bunların sonucu olarak planların ortaya çıkması gerekmektedir.

Birey sahip olduğu gayrimenkul- arsa üzerinde söz sahibidir. Ancak arsanın bulunduğu mevkiinin imara açık olup olmadığı kontrol edilmeden yapılacak işler İmar Davası açılmasına neden olacaktır.

Bu noktada kanunların nasıl işlediği, arsanın sadece imar değil kanuni olarak da uygunluğunu en iyi değerlendirecek uzman kişi elbette Avukat olacaktır. Toplu olarak yaşamayı kolaylaştıran kanunların en iyi uygulayıcısı olan Avukatlar söz konusu arsa üzerinde olacak her türlü hukuk dışı konularda gerek imar davası açarak, gerekse imar iptal davası açarak hak edenin hak ettiğini alması, gerektiğinde belediye ile birey arasında oluşabilecek husumetlerin en mantıklı ve hakkaniyetli şekilde çözüme ulaşmasını sağlayacaktır.

Ayrıca özünü Anayasadan alan, kamu yararına hareket etmesi gereken idarenin gerçekleştireceği idari işlemlerin, toplum ve kamu haklarına uygun yapılması, aykırı karar ve davranışlarda İdare Hukuk gereğinin yerine getirilmesi yine avukatlar ile temin olmaktadır.

Gerek Kentsel dönüşüm danışmanlığı gerekse imar hukuku-idare hukuku-gayrimenkul hukuku-icra iflas hukuku ve diğer her türlü hukuksal davanın olması gerektiği gibi kanunlar çerçevesinde sonuçlanması konusunda ÖNGÖREN Hukuk Bürosu çalışmalarını örnek gösterebiliriz.

 

 

 

 

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz