Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu Kuruluyor

Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu Kuruluyor

Deriyle Kat’ı sanatına hayat veriyor

Deriyle Kat’ı sanatına hayat veriyor

Milli şair Mehmet Akif Ersoy anıldı

Milli şair Mehmet Akif Ersoy anıldı

Bunlar üniversite sınavına girecek adaylar için

Bunlar üniversite sınavına girecek adaylar için

YGS baraj puanı yükseldi

YGS baraj puanı yükseldi

Force Touch özelliği için yeni iddialar
  • Ana Sayfa » Yaşam
  • 7 Eylül 2015 - 16:30:03
Force Touch özelliği için yeni iddialar

Hepimizin bildiği gibi, Apple iPhone 6s ve iPhone 6s Plus ile gelmesi beklenen yeni özelliklerden bir tanesi de Force Touch özelliği. Hali hazırda Apple Watch’larda bulunan Force Touch özelliği, ekranın normal bir dokunmayla sert bir dokunmayı birbirinden ayırt edip farklı fonksiyonlar yerine getirmesini sağlıyor. Yeni jenerasyon iPhone modellerinin resmi olarak tanıtılmasına sadece günler kala, iPhone […]

Hepimizin bildiği gibi, Apple iPhone 6s ve iPhone 6s Plus ile gelmesi beklenen yeni özelliklerden bir tanesi de Force Touch özelliği. Hali hazırda Apple Watch’larda bulunan Force Touch özelliği, ekranın normal bir dokunmayla sert bir dokunmayı birbirinden ayırt edip farklı fonksiyonlar yerine getirmesini sağlıyor. Yeni jenerasyon iPhone modellerinin resmi olarak tanıtılmasına sadece günler kala, iPhone 6s ve 6s Plus modellerinde yer alacak Force Touch özelliği ile ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı.

Apple’ın ‘3D Touch’ olarak adlandırdığı söylenen bu yeni teknolojinin, 3 farklı dokunma seviyesini algılayabileceği söyleniyor. Eğer bu iddialar doğruysa, iPhonelar’daki Force Touch özelliği Apple Watchlar’dakinden çok daha kullanışlı olacak.

Bu özelliğin, iOS 9’u yönetmede kullanıcılara kısa yol olarak kullanım sağlamasının yanı sıra, haritalar bölümünde daha yüksek güçte basıldığında otomatik olarak navigasyon sistemini devreye sokacağı da söylentiler arasında bulunuyor. Ayrıca telefonun arama uygulamasında bu şiddetli dokunma kullanıcının direk olarak sesli mesaj göndermesine de imkan verecek. Force Touch özelliğini bir kelime olarak kullandığınızda otomatik olarak o kelimenin anlamını, Müzik uygulamasında kullandığınızda ise çalma listenizi karşınıza çıkaracak.

Apple’ın önümüzdeki Çarşamba günü olacak yeni ürün etkinliğinde Force Touch özelliği ve Taptic Engine’in yanı sıra, yeni iPhone modellerinin 1GB yerine 2GB Ram ile donatıldığını da görebiliriz. iPhone 6s ve 6s Plus’a güç vermek için ise A9 yonga seti kullanılmasının yanında, cihazlarda 12 mp arka ve 5 mp selfie kamerası bulunacak.

Bu etkinlikte iPhone 6s modellerinden başka, Apple iPad Mini 4 ve 12.9 inç Apple iPad Pro‘yu da görebiliriz. Etkinlik sırasında sizlere haberleri vermeye devam edeceğiz.

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz