Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu Kuruluyor

Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu Kuruluyor

Deriyle Kat’ı sanatına hayat veriyor

Deriyle Kat’ı sanatına hayat veriyor

Milli şair Mehmet Akif Ersoy anıldı

Milli şair Mehmet Akif Ersoy anıldı

Bunlar üniversite sınavına girecek adaylar için

Bunlar üniversite sınavına girecek adaylar için

YGS baraj puanı yükseldi

YGS baraj puanı yükseldi

Doğal Hayata Merhaba
  • Ana Sayfa » Makale
  • 10 Şubat 2016 - 11:27:37
Doğal Hayata Merhaba

 Tüketiciler tavuk alırken akıllarına antibiyotik, hormon kullanımı, genetiğiyle oynanmış yem (GDO) gibi birçok şüphe gelmektedir. Bu sorunu girişimciler fırsata dönüştürüp organik tavuk çiftliği kurarak sertifikalı tavuk ürünleri satmaktadır. Beslenme ve ilaçlarında herhangi bir sentetik besin ya da kimyasal kullanılmadan doğal beslenme ile yapılan Organik tavukçuluk için sertifika almak gereklidir. Bunun için Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Ekolojik Tarım […]

 Tüketiciler tavuk alırken akıllarına antibiyotik, hormon kullanımı, genetiğiyle oynanmış yem (GDO) gibi birçok şüphe gelmektedir. Bu sorunu girişimciler fırsata dönüştürüp organik tavuk çiftliği kurarak sertifikalı tavuk ürünleri satmaktadır.

Beslenme ve ilaçlarında herhangi bir sentetik besin ya da kimyasal kullanılmadan doğal beslenme ile yapılan Organik tavukçuluk için sertifika almak gereklidir. Bunun için Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Ekolojik Tarım Komitesi (ETK)’nin yetkilendirdiği sertifika kuruluşlarının birine başvurabilirsiniz.

Et tavukçuluğu veya doğal çiftlik kurmak isteyenlere TC Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerince Damızlık Kanatlı Yetiştiriciliği adı altında işletme kredisi kullandırılmaktadır. Bunun için bazı unsurların yerine getirilmesi gerekmektedir.

Salma tavukçuluk yapmak isteyenlerin arazi konumu yapacağı kümese göre, kümes ekipmanlarında farklılık göstermektedir. Suluk ve yemlik, ısıtma ve havalandırma sistemleri tavuk kafesleri, yem siloları aydınlatma sistemleri, folluk ve diğer kümes ekipmanları tavukçuluk için olmazsa olmazlardır.

Ülkemizde tavukçuluk sektörü dünyayla aynı seviyededir. Tavukçulukta dünyada ne kullanılıyorsa ülkemizde de gerek yem kalitesi, gerekse bakım ve tavukçuluk ekipmanları www.tavuksatisi.com ile aynı kalitededir.

 

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz