Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu Kuruluyor

Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu Kuruluyor

Deriyle Kat’ı sanatına hayat veriyor

Deriyle Kat’ı sanatına hayat veriyor

Milli şair Mehmet Akif Ersoy anıldı

Milli şair Mehmet Akif Ersoy anıldı

Bunlar üniversite sınavına girecek adaylar için

Bunlar üniversite sınavına girecek adaylar için

YGS baraj puanı yükseldi

YGS baraj puanı yükseldi

Bursa İş Sağlığı ve Güvenliği
  • Ana Sayfa » Makale
  • 2 Kasım 2016 - 20:48:31
Bursa İş Sağlığı ve Güvenliği

İş yerlerinde çalışanların sağlığı ve güvenliği, belli dönemlerde çıkarılan yasalar ve yönetmeliklerle güvence altına alınmaya çalışıldı. Son olarak çıkarılan 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Yasasıyla en az bir işçi çalıştıran tüm iş yerlerine iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri zorunlu hale getirildi. Yasayla iş yerleri az tehlikeli, tehlikeli ve çok tehlikeli olmak üzere üç sınıfa […]

İş yerlerinde çalışanların sağlığı ve güvenliği, belli dönemlerde çıkarılan yasalar ve yönetmeliklerle güvence altına alınmaya çalışıldı. Son olarak çıkarılan 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Yasasıyla en az bir işçi çalıştıran tüm iş yerlerine iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri zorunlu hale getirildi. Yasayla iş yerleri az tehlikeli, tehlikeli ve çok tehlikeli olmak üzere üç sınıfa ayrılıyor.  Tehlike sınıfına göre ve çalışan sayısına göre işverenin yükümlülükleri belirleniyor. İşveren bu yükümlülükleri yerine getirmek için Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimlerinden hizmet alabilir. Bursa OSGB firmaları Bursa ve çevresindeki işyerlerine iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri vermektedir.

Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimleri yasada belirtilen teknik donanıma ve deneyimli sertifikalı personele sahip olmalıdır. Bu şartları yerine getiren firmaları, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı işyerlerine iş sağlığı ve güvenliği hizmeti vermek üzere yetkilendirir. Yetki alan OSGB’ ler işyerinin tehlike sınıfına ve çalışan sayısına göre en az bir işyeri hekimi, iş güvenliği uzmanı ve diğer sağlık personelini görevlendirir. Görevlendirilen personel işletmenin ilgili personeliyle birlikte ortak bir çalışma yürütür ve gerekli analizleri yaparak gerekli önlemlerin alınmasını sağlar.

İş sağlığı ve güvenliği hizmetleri kapsamında iş güvenliği uzmanı temini, iş yeri hekimi temini, iş güvenliği eğitimleri, ilk yardım eğitimleri, risk analizi, acil durum planı, ortam ölçümleri, periyodik kontroller gibi hizmetler bulunmaktadır. İşveren hizmet verecek personelin araç, gereç, mekân ve zaman gibi ihtiyaçlarını karşılamak zorundadır. İş güvenliği uzmanı risk değerlendirmesi yaparak alınması gereken sağlık ve güvenlik önlemleri hakkında işverene rapor sunar ve takibini yapar. İşyeri hekimi ile birlikte tüm çalışanlara iş sağlığı ve güvenliği konularında eğitim verir.

2013 yılından beri Bursa ve çevresinde iş güvenliği ve sağlığı hizmeti veren Gözetim OSGB hizmet kalitesi ve müşteri odaklı hizmet anlayışıyla sektörün lider firmalarından biridir. Gözetim OSGB, çalışan için sağlıklı ve güvenli çalışma alanlarının oluşmasını, yasanın öngördüğü faaliyetleri eksiksiz yaparak sağlamaktadır. İnsan hayatı, insanların sağlıklı ve güvenli yaşam hakkı her şeyden daha değerlidir. Bu nedenle sadece yasal zorunluluk nedeniyle değil, işinize olan saygınızdan dolayı da Gözetim OSGB’ den iş sağlığı ve eğitimi hizmeti almalısınız.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz