Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu Kuruluyor

Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu Kuruluyor

Deriyle Kat’ı sanatına hayat veriyor

Deriyle Kat’ı sanatına hayat veriyor

Milli şair Mehmet Akif Ersoy anıldı

Milli şair Mehmet Akif Ersoy anıldı

Bunlar üniversite sınavına girecek adaylar için

Bunlar üniversite sınavına girecek adaylar için

YGS baraj puanı yükseldi

YGS baraj puanı yükseldi

Akustik Ses İzolasyonu
  • Ana Sayfa » Makale
  • 5 Şubat 2016 - 17:02:39
Akustik Ses İzolasyonu

Özellikle büyük şehirlerde yaşanan gürültü kirliliği psikolojik ve fiziksel rahatsızlara neden oluyor. Oysa herkesin sakin, huzurlu bir ortamda yaşamaya ve çalışmaya hakkı vardır. Bu nedenle son yıllarda yapılan binalarda ses yalıtım sistemleri uygulanıyor ve olumsuz etkileri olan gürültü engelleniyor. Yalıtımlı evlerde doğal bir sessizlik oluyor, huzurla yaşanıyor. Yine yalıtımlı iş yerlerinde iş verimliliği daha da […]

Özellikle büyük şehirlerde yaşanan gürültü kirliliği psikolojik ve fiziksel rahatsızlara neden oluyor. Oysa herkesin sakin, huzurlu bir ortamda yaşamaya ve çalışmaya hakkı vardır. Bu nedenle son yıllarda yapılan binalarda ses yalıtım sistemleri uygulanıyor ve olumsuz etkileri olan gürültü engelleniyor. Yalıtımlı evlerde doğal bir sessizlik oluyor, huzurla yaşanıyor. Yine yalıtımlı iş yerlerinde iş verimliliği daha da artıyor. Akustik ses yalıtımı için mekânın özelliklerine göre sünger, kumaş gibi farklı ses yalıtım malzemeleri kullanılıyor. Bu arada ses yalıtımını bu alanda deneyimli profesyonel firmaların yapması gerekiyor.

Panelkon olarak mekânlar için en uygun ses yalıtın sistemlerini yapıyor ve sessiz, huzurlu yaşam alanları, çalışma alanları yaratıyoruz. Ses yalıtımları evlere, ofislere, toplantı ve konferans salonlarına, müzik stüdyolarına, kapalı spor salonlarına, fabrikalara ve sinema, tiyatro ve müzik salonlarına ve benzeri mekânlara uygulanıyor. Rahatsız edici sesler içeri girmediği gibi, mekândaki gürültü de dışarı çıkmıyor. Ses yalıtımı için en uygun zaman yapım aşamasıdır. Ayrıca binaların zemin, duvar, tavan gibi yapı elemanlarının da yalıtım elemanlarıyla uyumlu olması gerekir.

Akustik ses izolasyonu için en çok tercih edilen malzemeler yumurta sünger, piramit sünger, labirent sünger, akustik kumaşlar tercih edilir. Bu malzemelere yanmaz özellikler de eklenir ve yangınlardan etkilenmeleri önlenir. Akustik ses yalıtımı uygulamaları için öncelikle mekânlarda keşif çalışması yapılmalıdır. Hangi malzemelerin kullanılacağına keşif bilgilerine göre karar verilir. Panelkon keşif ekibi bu konuda deneyimli ve işinin ehli kişilerden oluşmaktadır. Ses yalıtımının maksimum verim sağlaması için malzeme kalitesi ve işçilik kalitesi de çok önemlidir.

Sinema, tiyatro, stüdyo, konferans salonu gibi mekânlarda ayrıca yankı problemi de olmaktadır. Sesler yayılırken karşısına çıkan engellere çarpar ve geri döner. Böylece birçok ses birbirine karışır. Akustik düzenleme ile yankı problemi de ortadan kaldırılır. Akustik ses yalıtımı yaptırmak için en doğru adres firmamızdır. Yıllardır binlerce mekâna ses yalıtımı yaptık ve hepsinde de en yüksek verimi elde ettik. Bizi telefonla arayarak keşif hizmeti talep edebilirsiniz. Keşif sonunda size fiyat teklifi sunmaktayız. Ancak en uygun fiyatları da yine firmamızda bulacaksınız.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz