Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu Kuruluyor

Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu Kuruluyor

Deriyle Kat’ı sanatına hayat veriyor

Deriyle Kat’ı sanatına hayat veriyor

Milli şair Mehmet Akif Ersoy anıldı

Milli şair Mehmet Akif Ersoy anıldı

Bunlar üniversite sınavına girecek adaylar için

Bunlar üniversite sınavına girecek adaylar için

YGS baraj puanı yükseldi

YGS baraj puanı yükseldi

ABD’nin en büyük katliamı araştırılıyor
ABD’nin en büyük katliamı araştırılıyor

Bear River Massacre (Ayı Irmağı Katliamı) hikayesini çok az kişi biliyor. Herald Journal’ın haberine göre de kimse tam olarak nerede gerçekleştiğini bilmiyor. Konu hakkında daha çok bilgi elde etmek için Idaho Eyaleti Tarih Cemiyeti, Preston şehrinin kuzeyindeki bölgede ilk yüzey araştırmasını başlattı. 2014 Ağustosundan beri arkeologlar Şoşoni köyünün yerini tam olarak belirleyebilmek için üç tarihi […]

Bear River Massacre (Ayı Irmağı Katliamı) hikayesini çok az kişi biliyor. Herald Journal’ın haberine göre de kimse tam olarak nerede gerçekleştiğini bilmiyor. Konu hakkında daha çok bilgi elde etmek için Idaho Eyaleti Tarih Cemiyeti, Preston şehrinin kuzeyindeki bölgede ilk yüzey araştırmasını başlattı.

2014 Ağustosundan beri arkeologlar Şoşoni köyünün yerini tam olarak belirleyebilmek için üç tarihi haritayla birlikte jeofizik ve kazı yöntemlerini kullanıyor. Şoşoni köyünü bulduklarında, savaş meydanını anısına abidiler dikmeyi umuyorlar.

Yüzey araştırmasının başında bulunan Dr Ken Cannon “Bu olayları kimse bilmiyor. Bunlar kaybolmuş fakat inanılmaz derecede önemli olaylar” diyor.

Cannon şu andaki teorilerini şöyle açıkladı “Büüyk ihtimalle Şoşonilerin cephanesi bitti, daha sonra da California Gönüllüleri tarafından alt edildiler.”

Dört saat süren muhabere 23 askerin de canını aldı. Tanıklar Şoşonilerin donmuş Ayı Irmağı’na kaçtığını gördüklerini söyledi. Burada Yerlilerin bir kısmı boğularak bir kısmı da donarak öldü. Anlatılanlara göre ertesi gün bir bebek bir ağaçta canlı olarak bulundu. Görünüşe göre bebek, korunması için ağacın yüksek bir kısmına konulmuştu.
Şimdiye kadar manyetik gradyometre (eğimölçer) yardımıyla büyük, sşyah bir kare bölge saptandı. Arkeologlara göre bu bir evin tabanı olabilir.

Bölge Şoşoni insanlarının da onayıyla gelecek ay kazılmaya başlanacak. Şoşonilerle uyum içinde devam edecek çalışmaların sonuçları Kasım ya da Aralık ayında açıklanacak.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz